Amikor a telefon többet lát a szemnél
Képzeljük el, hogy a telefonunk segítségével a jövőben – illetve már a jelenben is – szinte mindenről azonnali...
Képzeljük el, hogy a telefonunk segítségével a jövőben – illetve már a jelenben is – szinte mindenről azonnali...
A Travelline olyan forradalmi újdonságot mutat be, ami alapjaiban változtathatja meg életünket utazás közben, vagy a mindennapok során.
Mágnesekből készített jóstábláknak és a Doppler-effektusnak köszönhetjük a jövő legnagyobb ajándékát, a kibővített valóságot, ami sokak szerint ugyanolyan múló trend, mint a már most kellemetlen hangzású web 2.0. Cikkünkben a rendszer múltját és jövőjét vizsgáljuk.
Figyelmeztetés nélkül folyik be életünkbe az elkövetkező hónapokban a "kibővített valóság". Mobilunkat elég lesz ráemelnünk az utcán bármely étteremre, látni fogjuk, mi a séf heti ajánlata, ha egy könyvesboltot célzunk be, megnézhetjük a képernyőn, mik az újdonságok, kirándulás közben pedig ha becélzunk egy távoli hegycsúcsot, elolvashatjuk annak történetét. Mire hívja fel mégis figyelmünket a ReadWriteWeb legújabb cikke az új technológiával kapcsolatban?
Olyan lesz a jövő, mint a tartalmainkkal teleszórt Google Maps, csak három dimenzióban. Az augmented reality, azaz kibővített valóság segítségével megváltozik többek között a játékipar, az építészet és a harctéri kommunikáció is, mindennek pedig az új iPhone megjelenése adhat lendületet.
Másképpen látja a valóságot az F-35 vadászrepülő pilótája. A sisakjába épített új érzékelőberendezés nem csupán információréteggel látja el az általa látottakat, hanem gyakorlatilag a repülőt és saját testét is láthatatlanná teszi számára, írja a Gizmodo.
AZ MIT kutatói olyan rendszert dolgoztak ki, amelynek segítségével bárhol, bármikor számítógépként használhatjuk saját kezünket és a minket körülvevő tárgyakat.